Szkoła Podstawowa Nr 3 w Ząbkowicach Śląskich

Z przyjemnością informujemy, że w naszej szkole ruszyła akcja bookcrossingowa. Idea ta opiera się na założeniu, że literaturę należy rozpowszechniać.

Książki powinny podróżować, krążyć z rąk do rąk, by mogły żyć i spełniać swoje zadanie. W tej podróży ważne jest to, że po prostu są czytane. Nie są ozdobami na półkach, stają się ogólnodostępne. A więc – żyją, bo nas uczą, bawią, zaskakują.

Zapraszamy do dzielenia się książkami uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Jeżeli posiadacie w domu książkę, która stoi zapomniana na półce, podzielcie się nią z innymi.

Wystarczy przynieść książkę, którą chcemy udostępnić innym, na specjalnie wydzieloną półkę w naszej bibliotece lub regał (na parterze naprzeciwko gabinetu 105), bądź wziąć interesującą nas książkę do przeczytania.

Celem tej inicjatywy jest popularyzowanie czytelnictwa, dlatego liczymy na Wasze zaangażowanie.

Bookcrossing w naszej szkole
Przewiń do góry
Skip to content