Szkoła Podstawowa Nr 3 w Ząbkowicach Śląskich

W dniach 06.06-07.06.2022 klasy 5a, 5b, 7a wraz z opiekunami: panią Agnieszką Mielczarek, Wiolettą Wilk, Renatą Wolską i Ulą Gołek ,wybrały się na wycieczkę do Torunia – miasta Mikołaja Kopernika,  patrona naszej szkoły. 
W pierszym dniu uczniowie zwiedzili Starówkę, m.in. mury obronne, bramy, Krzywą Wierzę, Wielki spichlerz barokowy, Spichlerz gotycki. Był również spacer po Aleji Piernikowej i zdjęcia pod fontanną Flisaka. 
Wieczorem uczniowie wzięli udział w warsztatach pieczenia pierników w Żywym Muzeum Piernika. 
 
Drugi dzień zwiedzania to wizyta w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie dzieci miały możliwość m.in. wirtualnie podróżować po wnętrzu ciała człowieka, dowiedzieć się wiele o ścieżkach dorastania człowieka, o emocjach i uczyciach towarzyszących nam  w tym ważnym czasie oraz to, jak rodzą się w nas zainteresowania, które poźniej wykorzystujemy w naszym życiu. 
Niesamowite wrażenie, zarówno na uczniach, jak i nauczycielach wywarła wizyta w Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczniowie mięli możliwość dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat naszego Układu Słonecznego oraz zobaczyć na własne oczy astrograf Drapera oraz największy w Europie Środkowej radioteleskop, którego średnica wynosi 32 m.
 
Wycieczka do Torunia była owocnie spędzonym czasem, podczas którego uczniowie zdobyli ogrom wiedzy, zobaczyli niesamowite miejsca i  przemiło spędzili ze sobą czas, integrując się, doskonaląc samodyscyplinę i współpracując ze sobą.
W mieście Kopernika
Przewiń do góry
Skip to content