W dniu 29 września w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a data 29 września to dzień urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Uczniowie klas 1b, 1e, 2a, 2c,2d gościli w Bibliotece i wysłuchali fragmentów książek: „Dziadek i niedźwiadek”, „Monia ratuje Faraona”, „Zaczarowane podwórko”, „O upartym koziołku”.

Uczniowie klas 4a, 4b, 4c, 4d wysłuchali fragmentu książki „Lessie, wróć!”.

Uczniowie klas starszych 5 – 8 mieli okazję wysłuchać fragmentów wybranych książek czytanych głośno przez rówieśników i nauczycieli.

Niespodziankę klasom piątym sprawiły uczennice z klasy 6e – Oliwia Krzyształ i Julia Opyc, które świetnie zaprezentowały fragment zabawnego tekstu Jerzego Baranowskiego „Wypracowanie domowe”.

Głośne czytanie dzieciom wspiera ich rozwój poznawczy, wzbogaca słownictwo, pobudza wyobraźnię, poprawia koncentrację oraz ćwiczy pamięć. Sprzyja budowaniu więzi, pozwala wyciszyć się, pomaga w zrozumieniu samego siebie i świata.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA