Każdy uczeń jest do czegoś uzdolniony i ma jakieś zainteresowania. Szansę rozwoju tych zainteresowań i uzdolnień daje uczniowi uczestnictwo w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Udział w konkursach nie jest tylko sprawdzianem wiedzy, umiejętności szkolnych i uzdolnień, ale także rozwija inwencję twórczą, wyobraźnię oraz wzmacnia wiarę w własne siły. Sam fakt zajęcia jakiegoś miejsca, nawet otrzymanie wyróżnienia czy dyplomu uczestnictwa, powoduje u ucznia radość i ogromne dowartościowanie. Nasi uczniowie chętnie biorą udział w różnorakich konkursach; na poziomie międzynarodowym, ogólnopolskim i regionalnym. Dużym powodzeniem cieszą się także nasze szkolne konkursy organizowane przez nauczycieli i samych uczniów.