Szkoła Podstawowa Nr 3 w Ząbkowicach Śląskich

Czym skorupka za młodu… Wiemy wszyscy, jak prawdziwe jest to powiedzenie. Zgodnie z nim Bank PKO od wielu lat współpracuje ze Szkołą Podstawową nr 3 w Ząbkowicach Śl, gdzie nasi uczniowie mają możliwość otworzenia bezpłatnego konta SKO i uczenia się od najmłodszych lat nie tylko oszczędzania, ale także planowania wydatków i szacowania możliwości. W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie naszej szkoły 8 marca mieli możliwość uczestniczyć w lekcji o oszczędzaniu prowadzonej przez pracownika banku Panią Urszulę Kubicz. Pani Ula zapoznała dzieci z takimi pojęciami jak bank, kredyt, oszczędzanie itp. Sposób prowadzenia zajęć, przedstawienie i zaznajomienia z nudnymi, ekonomicznymi pojęciami był tak profesjonalnie przygotowany i przeprowadzony, że przyszli bankowcy, ekonomiści , biznesmeni słuchali uważnie z przysłowiową „otwartą buzią”. Po przeprowadzonej lekcji zostaliśmy zaproszeni do banku. Z zaproszenia oczywiście skorzystaliśmy i 7 kwietnia najmłodsi klienci – uczniowie klasy Ic wraz z opiekunem SKO i wychowawcą Marzeną Bulandą odwiedzili Ząbkowicki Bank PKO. Dzięki uprzejmości Pana dyrektora Jana Kuźniara oraz doradców klienta Pani Urszuli Kubicz i Pani Beaty Święcickiej uczniowie poznali historię banku. Zostali zapoznani ze sposobem funkcjonowania banku w dzisiejszych, naszpikowanych techniką i elektroniką czasach. Poznali sposoby zabezpieczania banknotów. Przekonali się, że w bankach są maszyny do szybkiego liczenia pieniędzy. Dzieci również miały możliwość zobaczenia banknotów różnych państw. Z dużym zaciekawieniem uczniowie oglądali gabinet Pana dyrektora i dzięki jego uprzejmości każdy mógł usiąść za biurkiem i przez chwilę poczuć się jak dyrektor banku, za co szczególnie dziękujemy i traktujemy jako dobrą wróżbę na przyszłość. Podczas spotkania odbył się konkurs na zaprojektowanie banknotu o nominale 1000 zł. Wszystkie prace były pomysłowe więc każdy uczestnik otrzymał drobny upominek i słodkości. Może kiedyś jeden z tych zaprojektowanych banknotów zostanie wydany…. Wycieczka wywarła wiele pozytywnych wrażeń i zostanie na długo zapamiętana. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie, fantastyczną zabawę i ciekawie spędzony czas.

Oszczędzaj w SKO
Przewiń do góry
Skip to content