W ramach III Festiwalu Czas na Książki, odbywającego się w naszym mieście w dniach 24-25 września w Ząbkowickim Centrum Kultury i Turystyki, uczniowie klas ósmych uczestniczyli w spotkaniu z pisarką Anna Sakowicz. Autorka specjalizuje się w powieściach obyczajowych. Zadebiutowała w 2014 roku zbiorem opowiadań „Żółta tabletka”. Niedługo potem ukazała się „Złodziejka marzeń”, pierwsza część trylogii kociewskiej. Dwie kolejne części serii, „To da się!” oraz „Już nie uciekam”, ukazały się w 2016 i 2017 roku.

Ostatnia książka „Listy do A. Mieszka z nami Alzheimer” dedykowana jest młodym czytelnikom. To głównie ta pozycja była tematem spotkania. Jak żyć ze świadomością, iż najbliższa osoba niedługo nas zapomni? Jak się czuje osoba, której ktoś z najbliższej rodziny choruje na Alzheimera? Odpowiedzi na te, i wiele innych pytań, usłyszeliśmy na spotkaniu z panią Anną. Pisarka opowiadała nam o własnych doświadczeniach związanych z opieką nad mamą chorą na Alzheimera. Mówiła, jak ważne jest ćwiczenie pamięci już w najmłodszych latach naszego życia. Podkreśliła, że bardzo pomocne jest w tym czytanie książek, które rozwijają wyobraźnię, uczą, wzbogacają słownictwo i doskonale ćwiczą naszą pamięć. Pod koniec spotkania pisarka zaproponowała nam kilka ćwiczeń trenujących nasz mózg. W drodze powrotnej do szkoły „na gorąco” dzieliliśmy się wrażeniami ze spotkania, które wzbudziło w nas wiele pozytywnych emocji i dało nam dużo do myślenia.

Każdego, kto chciałby zapoznać się z książką „Listy do A.” zapraszamy do biblioteki szkolnej (przy ul. Powstańców Warszawy) na spotkania Klubu Miłośników Książki (w każdą środę na 8 lekcji), gdzie tematem bieżących spotkań będzie właśnie ta książka.