21 grudnia 2023 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji świąt Bożego Narodzenia zorganizowany przez klasy: V b (wych. Maria Kurzyp), V c (wych. Sabina Bańska). W przygotowaniach tego wydarzenia brały udział panie: Marzena Kowalik, Joanna Friedel- Owczarek, Małgorzata Przyjemska. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas konferansjerzy: Lea Mataloni i Alexander Nastała. Głosy śpiewających: Basi Barylak, Kaliny Halikowskiej, Oliwii Krzyształ, Julii Opyc, Oli Stępień, Amelii Molędy, Kuby Bandurskiego, Karoliny Chajko, Mileny Oleksyszyn, Weroniki Piotrowskiej stworzyły świąteczny nastrój. Z programu można było się dowiedzieć, że w tym roku mija dokładnie 800 lat od powstania pierwszej bożonarodzeniowej stajenki stworzonej przez św. Franciszka. Uczestnicy tego radosnego wydarzenia mogli przyłączyć się do wspólnego śpiewania kolęd. Przesłanie Adama Mickiewicza wypowiedziane przez jednego z królów: „Wierzysz, że Bóg zrodził się w betlejemskim żłobie? Lecz biada Ci, jeżeli nie zrodził się w tobie” zapadło w serca widzów. Na zakończenie programu podziwiano występy zespołów tanecznych.

Na apelu zostały wręczone nagrody w następujących konkursach:

„Jak dobrze znasz szkoloną bibliotekę?”

Milena Oleksyszyn

Karolina Chajko

Alexander Nastała

Julia Owsińska