21 grudnia 2023r. uczniowie SP 3 im. Mikołaja Kopernika w Ząbkowicach Śl. wystawili dla społeczności szkolnej, nauczycieli oraz zaproszonych gości “Jasełka” Bożonarodzeniowe pt. „Bóg się rodzi…”. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, wśród świateł i choinki odbyło się przedstawienie. Dzieci w przebraniu i maseczkach ukazały istotę Narodzenia Pańskiego i przypomniały wydarzenie z narodzenia Jezusa w Betlejem. Najbardziej chwytającym za serce elementem przedstawienia było symboliczne wejście Maryi i Józefa do Betlejem w poszukiwaniu schronienia i miejsca narodzin Pana Jezusa. Aktorzy pięknym śpiewem nowoczesnych kolęd oraz ukazaniem scenki z pastuszkami i owieczkami przenieśli widzów do czasów i miejsca narodzin Syna Bożego. Jasełka uświetnił taniec aniołków oddający chwałę Panu za Zbawiciela. Młodym aktorom podziękowano gromkimi brawami.

Jasełka przygotowała p. Teresa Mazik we współpracy z p. Jolantą Basiewicz. Do utworzenia scenariusza Bożonarodzeniowego zaangażowane były dzieci z klasy IIc, IIb oraz dzieci z klasy Ic i dwie uczennice z klasy IIIc. Stroje przygotowali Rodzice. Za dekorację odpowiedzialna była p.Teresa Mazik, Bogusława Cwek Karolina Szukała.

Pani dyrektor mgr Bogusława Raba wyraziła wdzięczność paniom: Teresie Mazik i Jolancie Basiewicz za przygotowanie tak ciekawych Jasełek oraz podziękowała p. Bogusławie Cwek i p. Elżbiecie Wiecha za pomoc w przygotowaniu dekoracji. Złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne nie zapominając o Rodzicach dzieci, ich dziadków i bliskich sercu.

Na samo zakończenie ks. Proboszcz Krzysztof Herbut podsumowując, przypomniał o istocie Bożego Narodzenia, powiedział, że “Pan Jezus narodził się dla nas i jest w każdym z nas. Cokolwiek robimy dla drugiego człowieka, Jemu samemu czynimy”. Poprzez te słowa zachęcił dzieci do spełniania dobrych uczynków każdego dnia i bycia zawsze radosnym.

“Jasełka” Bożonarodzeniowe pt. „Bóg się rodzi…”