Wczoraj, 21 listopada 2023 roku, w trakcie trwania obchodów „Dnia życzliwości” w  naszej szkole, na korytarzu  budynku przy ulicy Powstańców Warszawy  8 zawisł „Kodeks życzliwości i empatii”.

Przez cały tydzień poprzedzający „Dzień życzliwości” na zajęciach w klasach V- VIII uczniowie rozmawiali na temat tego, jakie hasła powinny znaleźć się w szkolnym kodeksie życzliwości .

Życzliwość  to cecha kogoś, kto lubi innych ludzi. Chce ich dobra. Gotów jest podejmować działania na rzecz  drugiego człowieka, wspólnoty ludzkiej (jest nią szkoła ) aby żyło nam się lepiej, abyśmy czuli się szczęśliwsi.

W poniedziałek 21 listopada 2023 r. podczas spotkania Szkolnego Samorządu Uczniowskiego, w trakcie „burzy mózgów” uzgodniony został    ostateczny zapis „Kodeks  życzliwości i empatii”. Aby w naszej szkole „Dzień życzliwości”  trwał przez 365 dni w roku.

„Kodeks życzliwości i empatii”