25 października 2023 roku w bibliotece szkolnej z okazji Roku Wisławy Szymborskiej odbył się konkurs recytatorski, w którym wzięło udział 16 recytatorów z kl. V- VIII. Jury w składzie: Maria Kurzyp, Ewa Lupa, Katarzyna Onyśków przyznało następujące nagrody:

1. miejsce (ex aequo) Barbara Barylak, Alexander Nastała
  2. miejsce (ex aequo) Karolina Gwóźdź, Michał Wesołkowski
  3. miejsce (ex aequo) Karolina Sznajder, Florentyna Majkowska

wyróżnienie: Kalina Halikowska

Dobór repertuaru był różnorodny, recytatorzy wybrali wiersze: „Chmury”, „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”, „Urodziny”, „Jak ja się czuję”, „Minuta ciszy po Ludwice Wawrzyńskiej”, „Niektórzy lubią poezję”, „Mapa”, „Jarmark cudów”, „Nazajutrz bez nas”, „Lekcja”, „Tutaj”, „Perspektywa”. Dodatkowo wszyscy udowodnili, że znają tekst „Nic dwa razy” i przyznali, że tę dobrą znajomość zawdzięczają Sanah. Wniosek nasuwa się jeden: warto czytać, recytować i śpiewać poezję!

Konkurs recytatorski pt. Nie tylko „Nic dwa razy”