4 grudnia w na Wydziale Duszpasterskim Świdnickiej Kurii Biskupiej odbyła się uroczysta gala rozdania nagród w konkursie zorganizowanym z okazji jubileuszu 150. rocznicy urodzin św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Laureatami konkursu plastycznego w kategorii A (kl. I-III) zostali:

1. Laurencja Szukała, kl. IIc (III miejsce)
  2. Julia Garbowska, kl. IIa (wyróżnienie)
  3. Amelia Mazur, kl. IIe (wyróżnienie)

Laureatem w kategorii B (kl. IV-VI) został Brian Sikorski, kl. IV e (III miejsce)

Natomiast w diecezjalnym konkursie wiedzy wyróżnienie otrzymała Hanna Czachura z kl. VIII b.

Konkurs Misyjny pt. „Pragnienia małej Tereski na miarę wielkiego serca” miał na celu zachęcić dzieci do refleksji nad życiem św. Teresy z Lisieux oraz do wyrażenia swoich myśli i uczuć w formie plastycznej. Z naszej szkoły do konkursu przystąpiło 34 chętnych
i utalentowanych uczniów z klas I-V.

Pani Teresa Mazik przeprowadziła katechezy i zajęcia tematyczne przygotowujące do konkursu. Pani Joanna Friedel-Owczarek wspierała, czuwała i kontrolowała prace pod kątem technicznym tj. zgodność pracy z tematem, dobór techniki i materiałów, format pracy, estetyka.

Komisja konkursowa spośród 181 wykonanych prac plastycznych wybrała 37 prac, które uznała za wyjątkowo piękne i wyłoniła zwycięzców.

Uczniom serdecznie dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs wiedzy „Pragnienia Małej Tereski na miarę wielkiego serca”