11 LISTOPADA obchodzimy święto narodowe – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI.

W naszej szkole w przededniu tego święta odbył się uroczysty apel przygotowany przez klasy IIIe i IIIf pod opieką p. Anny Szczuckiej i p. Katarzyny Zając.

W takt utworu „Rozkwitały pąki białych róż” uczniowie weszli z chorągiewkami w barwach biało – czerwonych. Wprowadzili tym samym uroczysty i doniosły nastrój. Prowadzący przypomnieli wszystkim zebranym, że 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i zwycięstwa. W słowach wierszy, w pieśniach i aktorsko odegranych scenkach przedstawili drogę jaka wiodła Polska do wolności. Nie zabrakło akcentów o trudnej historii naszego kraju – o rozbiorach Polski, oraz o wyzwoleńczej walce z Józefem Piłsudskim na czele. Na zakończenie zobaczyliśmy układ taneczny do utworu „Orła cień”. Był to piękny i pouczający apel nagrodzony gromkimi brawami.

Pamiętajmy:

„Dziś DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI , biel i czerwień triumfują,

a Polacy w całym kraju swą radość demonstrują.”

Galeria zdjęć - Orkana
Galeria zdjęć - Powstańców Warszawy