Szkoła Podstawowa Nr 3 w Ząbkowicach Śląskich

Nauka i relaks

 (ostania aktualizacja  20. X. 2021). W tym roku szczególnie cieszymy się z rozpoczęcia roku szkolnego w normalnym trybie. Od razu rzuciliśmy się w wir nauki. Pamiętając jednak o tym, że uczenie się daje lepsze efekty gdy organizm jest zrelaksowany, po miesiącu nauki organizujemy w klasach wyjścia lub wycieczki w różne ciekawe i niezwykłe miejsca. Zachęcamy uczniów do robienia zdjęć podczas tych wycieczek i przysyłania ich (najlepiej Messengerem) do swoich wychowawców lub nauczycieli, Pana Jana Stecko, Pań Karoliny Dębickiej i Alicji Deryło – utworzymy z nich szkolną galerię wycieczek.

 Twierdza w Srebrnej Górze kl. VIIb i VIIa

Warsztaty ceramiczne i Twierdza w Srebrnej Górze kl. IV

Pałac w Ławicy

Hydropolis we Wrocławiu

Ząbkowicka Krzywa Wieża i Twierdza w Kłodzku

Ząbkowicki park

Wiedzy o otaczającym nas świecie i zmianach zachodzących w przyrodzie można nauczyć się w klasie, z podręcznika i infonmacji wyświetlanych przez Panią na rzutniku, ale lepiej jest jak piękno przyrody możemy zobaczyć, poczuć i dotknąć…Podczas edukacji przyrodniczej uczniowie klasy II a rozpoznawały liście drzew spotykanych w polskich lasach i parkach. Rozmawiały na temat zmian zachodzących w przyrodzie w związku z nadejściem jesieni. W celu utrwalenia wiadomości i zastosowania jej w praktyce w dniu dzisiejszym, pod opieką swoich Pań wybrały się na spacer do parku w poszukiwaniu oznak jesieni. Już wychodząc poza mury szkoły poczuły, że jest chłodniej niż dotychczas, ale jesienne słońce przyjemnie ogrzewało buzię. W parku dzieci znalazły mnóstwo kolorowych liści i dzięki zdobytej wcześniej wiedzy, świetnie radziły sobie z ich rozpoznaniem. Z pięknymi kolorowymi bukietami wróciły do szkoły i wykonały piękne jesienne prace plastyczne.

Nauka i relaks
Przewiń do góry
Skip to content