Poezja – tylko co to takiego poezja”, pytała w jednym ze swych najsłynniejszych wierszy Wisława Szymborska. Wszystkich, którzy chcieli przekonać się o tym, biblioteka szkolna zaprosiła do udziału w obchodach Światowego Dnia Poezji, który przypada 21 marca.
Oprócz okolicznościowych gazetek zachęcających uczniów klas V-VIII do obcowania z poezją, czytelnicy odwiedzający bibliotekę zostali obdarowywani ozdobnymi rulonami z zapisanymi na nich wierszami. Niektórzy uczniowie czytali swoje wiersze w bibliotece, inni zabierali je do domu.
Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród czytelników, a każdy wiersz znalazł nowego właściciela. Cieszymy się, że nasi uczniowie tak chętnie biorą udział w proponowanych formach promocji czytelnictwa.

Światowy Dzień Poezji