Dnia 13.02.2024r. odbył się drugi szkolny turniej szachowy klas IV-VIII. Pomysłodawcą
i organizatorem turnieju był wychowawca świetlicy szkolnej Pani Alicja Nuszkiewicz.

W turnieju wzięło udział dwudziestu trzech uczniów. To więcej niż w zeszłym roku. Zdecydowaną większość stanowili chłopcy. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim. Uczniowie rozegrali siedem rund. Mecze odbywały się w przedziale czasowym 10 minut na jedną rozgrywkę. Czas odmierzał szachowy zegar. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała tym razem pani Alicja Deryło. Świetnie sprawdziła się w tej roli.

Poziom, jaki reprezentowali uczniowie był bardzo zróżnicowany. Bezkonkurencyjnym uczestnikiem turnieju okazał się Franciszek Cycoń z klasy 6d. Tylko raz zremisował z przeciwnikiem z równoległej klasy. Ze wszystkich uczestników wyłoniono trzy osoby w dwóch kategoriach, dziewcząt i chłopców. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Hania Czachura z klasy 8b, II miejsce Basia Barylak z klasy 5b, III miejsce Julia Adamczyk z klasy 8a. Hania Czachura i Basia Barylak zaciekle walczyły o pierwsze miejsce w dogrywce. W kategorii chłopców I miejsce wspomniany Franek Cycoń, II miejsce Wojciech Tumidański z klasy 5d, trzecie miejsce Ignacy Ogniewski z klasy 7c. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, które rozdała pani wicedyrektor Anna Szmiel, a zwycięzcy nagrody pieniężne w postaci bonów podarunkowych.

Turniej przebiegał w atmosferze zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa. Mamy nadzieję, że w kolejnym roku udział w turnieju wezmie jeszcze więcej zawodników.

Szkolny turniej szachowy