„Ząbkowicka Trójeczka dla Oskara Wójcika” pod takim hasłem Koło Wolontariatu działające przy SP nr 3 w Ząbkowicach Śl. oraz uczniowie klasy 7a, 4c postanowili wprowadzić w czyn słowa, że „nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”. Przez miesiąc w klasach 1-8 zbierane były rzeczy przeznaczone na loterię fantową , z której dochód został przeznaczony na rehabilitację chłopca. Cała społeczność szkolna włączyła się do pomocy – ofiarowując ciekawe fanty, albo kupując ciacho lub losy, z których każdy był wygrany. Z pomocą ruszyli także Rodzice, którzy razem ze swoimi Pociechami piekli smaczne muffinki, które były przepyszne oraz specjalni sponsorzy, którzy ufundowali vouchery na ciekawą formę spędzenia czasu na Fortach w Srebrnej Górze oraz pyszny tort lodowy. Podczas loterii uczniowie klas I-IV mieli możliwość udziału w akcji „Pomagamy i zachęcamy do oszczędzania w SKO”.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania oraz przebiegu całej loterii, Uczniom Nauczycielom, Rodzicom, Wolontariuszom. Wspólnie udało nam się zebrać 7 817zł.
„Ząbkowicka Trójeczka dla Oskara Wójcika”