Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26 września, w dniu ogłoszonym przez Radę Europy – Europejskim Dniem Języków.

Obchody Dnia Języków Obcych rozpoczęły się w naszej szkole już w poniedziałek 25 września, kiedy to uczniowie wszystkich klas pięknie udekorowali drzwi swoich gabinetów plakatami, przedstawiającymi flagi i kilka fraz w wylosowanym języku. W klasach młodszych rozpoczęły się również lekcje tematyczne przeprowadzane przez nauczycieli języka angielskiego.

W środę 27 września śmiałkowie z klas starszych przystąpili do konkursu wiedzy o językach obcych. Test sprawdzał ogólną wiedzę o językach, pytania dotyczyły pochodzenia języków, rodzin języków, etymologii, pisma, języków w różnych krajach… Nie było łatwo!

Konkurs wygrał uczeń klasy 5bAlexander Nastała. Gratulujemy!

W czwartek 28 września nauczyciele języków obcych zaprosili uczniów do wspólnego śpiewania w różnych językach europejskich. Podczas długich przerw zorganizowano na świetlicy karaoke i śpiewaliśmy po angielsku, niemiecku, hiszpańsku… Niektórzy uczniowie dali się ponieść muzyce i tańczyli z koleżankami i kolegami.

W piątek 29 września odbył się przegląd bajek. Uczniowie klas uczących się w budynku na ul. Powstańców Warszawy przygotowali scenki z wylosowanych bajek w wylosowanym języku. Obejrzeliśmy wspaniale poprzebieranych uczniów poszczególnych klas odgrywających fragmenty przeróżnych baśni i bajek. Po zakończonych przedstawieniach wśród widowni odbyło się głosowanie, w wyniku którego wyłoniono najpiękniej przygotowane scenki.

Przegląd bajek wygrała klasa 8b reprezentowana przez Milenę Majerczyk, Natalię Nagły, Marię Gancarz oraz Zuzannę Morawską. Uczennice przedstawiły fragment baśni „Czerwony Kapturek” w języku słowackim. Gratulujemy!

Drugie miejsce zdobyli uczniowie klasy 5d –  Mateusz Chamerski, Nikodem Kubicz-Dzikowski i Szymon Nikiel . Chłopcy odważnie wystąpili, wcielając się w postaci z „Małej Syrenki” i prezentując scenkę w języku angielskim.

Miejsce trzecie przypadło „Minionkom” z klasy 5cJakub Wojtaszek, Kacper Kotrys, Igor Fedko oraz Tymon Grzesik-Leopolski przygotowali wystąpienie w języku niemieckim.

Z okazji obchodów Dnia Języków Obcych odbył się również konkurs na filmik promujący naszą szkołę lub przedstawiający dzień z życia w naszej szkole. Komisja konkursowa postanowiła przyznać pierwsze miejsce klasie 7b. Uczniowie: Maciej Malec, Mieszko Działa oraz Marcel Magnowski  przygotowali film promujący naszą szkołę w języku angielskim. Gratujemy pierwszego miejsca!

W przyszłym roku szkolnym czekają nas kolejne atrakcje. Już nie możemy się doczekać!