REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

„MOJE MIASTO W BARWACH JESIENI”

CEL KONKURSU

1. Popularyzacja fotografii jako aktywnej i kreatywnej formy spędzania czasu wolnego.
  2. Prezentacja fotografii jako formy wyrazu artystycznego i wrażliwości estetycznej.

ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE

1. Organizatorem konkursu jest wychowawca świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika
    w Ząbkowicach Śl. ul. Powstańców Warszawy 8e.
  2. Informacje o konkursie publikowane będą na portalu społecznościowym Facebook.
  3. Kategoria tematyczna to: przyroda, architektura.

UCZESTNICY KONKURSU

1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas 5-8.

WARUNKI KONKURSU

1. Udział w konkursie jest dobrowolny.
  2. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wykonanie zdjęć ukazujących okoliczną przyrodę i architekturę.
  3. Prace powinny mieć postać fotografii kolorowych, czarno-białych lub sepii. Dopuszcza się możliwość cyfrowej obróbki, nie można dokonywać fotomontaży.
  4. Prace muszą być aktualne i wykonane na terenie miasta.
  5. Uczestnik konkursu zgłasza tylko 1 zdjęcie.
  6. Zdjęcie należy umieścić w kopercie, dołączyć kartkę z imieniem, nazwiskiem i nr klasy, do której uczęszcza autor. Rozmiar zdjęcia musi być minimum 10x15cm.
  7. Fotografie powinny być wykonane indywidualnie, nienagrodzone wcześniej w innych konkursach, i nigdzie dotąd niepublikowane.
  8. Prace nie podlegają zwrotowi, a koszty związane z udziałem w konkursie ponosi uczestnik.
  9. Prace niepodpisane będą zdyskwalifikowane.

MIEJSCE I TERMIN DOSTARCZENIA PRAC

1. Prace należy dostarczyć do świetlicy szkolnej do dnia 30.11.2023r.
  2. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w drugim tygodniu grudnia 2023r.

KRYTERIA OCENY PRAC

1. Oceny zdjęć dokona powołane przez organizatora jury.
  2. Decyzje jury są ostateczne.
  3. Ocenie podlegać będzie techniczna poprawność wykonania, estetyka, efekt wizualny, oryginalne ujęcie tematu.

NAJLEPSZE TRZY PRACE ZOSTANĄ NAGRODZONE.

UDZIAŁ W KONKURSIE JEST RÓWNOZNACZNY Z AKCEPTACJĄ REGULAMINU.

KONKURS FOTOGRAFICZNY „MOJE MIASTO W BARWACH JESIENI”