29 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.

W ramach akcji uczniowie klas starszych – Oliwia Krzyształ, Laura Pierzak i Franek Cycoń pod opieką pani Katarzyny Onyśków – czytali swoim młodszym kolegom i koleżankom z klasy 4a, 5a, 5b, 5c, 5d fragment niezwykle ciekawej książki Joanny Fabickiej „Rutka”. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści o niesamowitych przygodach Zosi i Rutki. Dodatkowo każdy uczeń został obdarowany zakładką do książki wykonaną przez uczestników zajęć czytelniczych, które odbywają się w bibliotece szkolnej.

Wszystkich uczniów zapraszamy do biblioteki, aby wypożyczyć tę lub inną ciekawą książkę z naszego księgozbioru.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA