Dnia 6 października w Hali Słonecznej odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ząbkowicach Śl. Na spotkanie przybyli licznie rodzice, dziadkowie i uczniowie klas starszych.

Tradycyjnie cała uroczystość rozpoczęła się pięknym polonezem w wykonaniu naszych pierwszaków. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do szkolnej społeczności i dokonali aktu ślubowania na sztandar szkoły, zaprezentowali się w artystycznych występach. W słowach wierszy i piosenek wykazali się wiedzą o naszej Ojczyźnie oraz zasadach poruszania się po drodze, by bezpiecznie i cało docierać do szkoły. Prowadzący czwartoklasiści zapewnili młodszych kolegów, że w szkole nie jest źle.

W części oficjalnej głos zabrała dyrektor szkoły Bogusława Raba. Wyraziła radość z faktu, że tak liczne grono pierwszoklasistów wstąpiło w mury naszej szkoły. Słowa podziękowania skierowała do nauczycieli oraz rodziców za zaangażowanie w życie społeczności szkolnej.

Głos zabrał również burmistrz Marcin Orzeszek. Życzył uczniom powodzenia. Akcentował, że będzie starał się, aby mieli jak najlepsze warunki do zdobywania wiedzy, rozwijania swoich pasji i talentów. Następnie pasował pierwszaków na uczniów naszej szkoły.

Na pamiątkę tego szkolnego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali dyplomy i słodkie upominki. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ⇓

Ślubowanie klas I