23 lutego uczniowie z naszej szkoły, Nataniel Kijak III a, Oliwier Brzęczkowski IV b, Antoni Tokaruk IV b, Jan Gancarz VII c, Maria Gancarz VIII b, Szymon Biegun VIII b, wzięli udział w gminnych eliminacjach Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w Braszowicach. Uczestnicy rozwiązywali test zawierający 20 pytań dostosowany do jednej z trzech grup wiekowych: grupa 1 klasy I – IV, grupa 2 klasy V – VIII oraz grupa 3 szkoły ponadpodstawowe. Po napisanym teście uczniowie mieli możliwość zwiedzenia garażu strażackiego, zobaczyć sprzęt strażacki i poznać pracę strażaka nieco „od podszewki”. Dziękujemy OSB w Braszowicach za tak miłe przyjęcie.

Z naszej szkoły do eliminacji powiatowych zakwalifikował się Antoni Tokaruk z klasy IV b. Gorąco gratulujemy Antkowi i jego Rodzicom za przygotowanie do turnieju i trzymamy kciuki na etapie powiatowym, który odbędzie się w kwietniu w Ząbkowicach Śląskich. Gratulujemy również pozostałym uczestnikom za poświęcony czas na przygotowanie się do testu, że mimo nauki do przedmiotów szkolnych zechcieli zgłębić wiedzę pożarniczą.
Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w Braszowicach